Blíží se záporné úrokové sazby ve Spojených státech?

Autor článku: 27. 11. 2012

Je to klidně možné.  Proč? Protože 1. ledna vyprší dočasně platné rozšířené pojištění vkladů v amerických bankách. To se nyní vztahuje na 100% výše vkladu. Od nového roku se vrací zpět v platnost limit 250 tis. dolarů.

Velcí vkladatelé tak budou bezpochyby hledat jiné útočiště pro své volné finanční prostředky. A za „jistotu“ si budou ochotni připlatit.

Tipuji proto, že před koncem prosince, případně nejpozději během ledna, toho americké ministerstvo financí využije a vydá pokladniční poukázky se záporným výnosem.

 

 

Pohled na penzijní reformu

Aktuální investiční trilogie:

 1. Rýsuje se nový finanční systém
 2. Volby ve Francii jako katalyzátor dalšího vývoje
 3. Devizový trh se změnil k nepoznání

Hledáme nejlepší články čtenářů:


10 dosud nejčtenějších článků na serveru:

Štítky:

Komentáře

 • Kolda napsal:

  Záporné úrokové sazby představují paralelní finanční vesmír. Pokud se tu usídlí na delší dobu, tak budeme svědky absurdních situací, jaké jsou k vidění jen v Červeném trpaslíkovi.

 • Toxic napsal:

  Chápu to tedy dobře, že záporné úrokové sazby budou jakési poplatky? Dám si do banky 100 000 USD a za rok tam budu mít 99 000 USD. Vlastně ještě minus inflace.

 • Kolda napsal:

  Toxic: Tak nějak, ale ne tak docela :-) Finančně to sedí, ale chyba je ve výroku "Dám si do banky". Pokud chce někdo držet ne sto tisíc ale sto miliónů v cashi, tak má problém. V bance o ně může přijít. Proto je rozumnější vrazit je do jistých dluhopisů. Pokud tedy štastný majitel věří v zachování status quo. Nebo si je může rozložit do 400 bank, ale to se poněkud obtížně spravuje.

 • Jan Dvořák napsal:

  Toxic: ano

 • Toxic napsal:

  Kolda: Díky za vysvětlení, obvykle v takových velkých částkách neuvažuji :)

 • plukin napsal:

  Kolda: podle me se tu ty zaporne na dlouho neohrejou, protoze velkym hracum brzo donde ze je lepsi to mit vzhledem k okolnostem v akciich ktere navic plati divi nez v nejakych pochybnych vehiclech zavislych na statu. Bondy byly v kursu desitky let a nemaji uz moc kam rust a jejich "bezpecnost" je v soucasne dobe vice nez pochybna takze mi to ted prinde jenom jako vyckavani velkych hracu co bude dal a pak pujde velka cast smerem akcie. Velci hraci maji navic nevyhodu ze musi nejakou dobu likvidovat pozice takze si nemuzou dovolit cekat prilis dlouho, protoze vi ze bondy jsou domek z karet a vzdycky nekdo bude vedet co se chysta a zaridi se podle toho.

 • Toxic napsal:

  Tak a je to tady. Akorát ne v USA, ale Švýcarsku: https://zpravy.e15.cz/byznys/finance-a-bankovnictvi/credit-suisse-bude-na-vkladech-nabizet-zaporne-uroky-937998

 • plukin napsal:

  Toxic: Svycarsko je specificke, jestli tohle neni snaha o to oslabit frank ktery ostatni berou jako safe haven a hrnou se tam.

 • Toxic napsal:

  plukin: Ano, přesně o tom to je..

 • Toxic napsal:

  plukin: Ano, přesně o tom to je.. Banky mají kvůli tomu, že Švýcarsko je bráno jako bezpečný přístav tolik hotovosti, že neví co s ní..

Napsat komentář