Banka Unicredito další vývoj

Stabilitě italského bankovního sektoru neprospívá politická nejistota po nedávném referendu ani obavy z finančního zdraví tamních bank. Pilíři italského bankovního sektoru jsou banky Unicredito a Intesa Sanpaolo. Tyto banky rozhodnou.

Záchranářské práce u italské banky Unicredito jedou na plné obrátky a odvrácení existenční problémů je zřejmě úspěšně dotaženo do konce. Více než třináctimiliardová injekce čerstvého kapitálu se nedává jen tak – její výše je spočetla tak, aby pokryla jednorázové odpisy špatných pohledávek za 12,2 miliardy  euro (přesně takhle postupovaly americké banky v letech 2007 a 2008)  Spolu s prodejem podílu v bance Pekao je k dispozici 20 miliard euro. Uff. Její záchrana se zdá být klíčovým momentem v italském bankovním sektoru – Tier 1 na úrovni 12,5% je dobrá úroveň.

Ale i tak. Oznámená úsporná opatření také zvyšují stability a hlavně důvěryhodnost. Investoři to vnímají podobně – akcie bank reagovaly na tyto zprávy růstem, i když meziroční pokles jejich ceny zůstává nad 40 procenty.

Z mého pohledu je ale přežití banky z důvodu širokých konsekvencí důležitější, než vývoj ceny akcie.

 

Pokud vás jak tyto fundamentálně zdravé akcie, stáhněte si zdarma můj ebook a podívejte se na moje postupy při vyhledávání těch nejlepších akcií světa:

 

EBOOK ZDARMA ZISKOVÉ AKCIE: investujte profesionálně

 • – Růstové akcie
 • – Dividendové akcie
 • – Tajné informace
 • + „třešnička na dortu“

Ke stažení ZDE

 

Moje kompletní know-how jsem shrnul do Online kurzu Ziskové akcie, který absolvovalo již přes 700 lidí. Vstupte do kurzu a naučte se

 • jak vybudovat penězovod, který zabezpečí i vaše potomky
 • jak získat pasivní příjem z dividend
 • jak budovat s pár korunami skutečné bohatství
 • a mnoho dalšího
 • vstupte do Online kurzu Ziskové akciezačněte ihned pracovat na svém bohatství!

 
 
 
 

 

 

Komentáře
 1. Petr Gejdos napsal:

  Chvíli jsem váhal, zda to napsat tady, nebo pod předposlední článek – na obou místech by to „sedělo“…

  Vážení !

  Pravděpodobně „ta konečná jízda se začala !!“

  Opatření, kdy se formálně „vyrábí biliony USD/eur a cpou do bilionových dluhů jakýchsi že prej bank – to je lhaní si do vlastní kapsy… Že prej „Více než třináctimiliardová injekce čerstvého kapitálu …“, cháá cháá ! Místo slovního spojení „čerstvý kapitál“ by bylo na místě slovní spojení „nepříliš kvalitní toaletní papír“…

  Já když hraju s děckama „Monopoly“, tak vyrábím „kapitál“ ne po bilionech, ale hnedle po tisících bilionů ! Ovšem hra konči vždy stejným nesmyslem. To si nacvičuju situaci, jaká se právě teď bezprostředně blíží !! Protože to skončí tragickým nesmyslem. Blbě se dále bude provozovat hry na burzách – nebude kde, nebude čím, nebude proč !! Již hodně brzy.

 2. Petr Gejdos napsal:

  Maličko dodám – doufám a věřím, ře Rusáci a Číňani nahrabali skutečně již dostatek fyzického zlata na dostatečně velikou hromádku. Jediné řešení se totiž rysuje alespoň přechodně zcela zrušit jakékoliv FIAT peníze. A nahradit zlatem, stříbrem a podobně. Základem příštího uspořádání světa bude Rusko s Čínou a jejich měna krytá zlatem.

  Bude to hrozný zmatek a po světě bude běhat hodně moc a moc naštvaných lidí s vidlemi od hnoje v rukách. Nedivím se západním (i našim) politikům, že tak podporují růst represívních složek a starají se o odzbrojení lidí. Stejně jim to nepomůže – pichanec do zadku vidlemi od hnoje nejen bolí moc a moc, ale sepse je ještě větší „sviňa“ !

  Toto, co se právě děje, je právě ten nejspolehlivější příznak, že kolaps je doslova za dveřmi.

 3. lulinak napsal:

  🙂 aneb stale dokola je to za dvermi, uz asi od roku 2011? A bude to za dvermi klidne dalsich 5, 10 anebo 20 let, pokud budou banditi (tj. cenralni bankeri a politici) chtit, a to je tak vse co s tom muze nebohy retail delat. A ze se to nekomu nelibi? To uz davno asi nikomu, jenze do tehle plechovky lze bohuzel kopat jeste skutecne velmi dlouho, jen si je nutne konecne pripustit ze 1+1 uz velmi davno neznamena 2, ale ze to muze byt -3 anebo 137, podle toho jak to banditi pro dany mesic nastavi. Katzdpadne hodne stesti v pripadnych shortech, a pokud se DJ podiva o dalsich 50 procent vyse (a proc by nemohl) tak pri pohledu na ucet snad i ti posledni uz konecne pochopi, ze scat proti vetru je proste nesmysl, at si o danem vetru myslime co chceme. 😉 A nakonec to muze dopadnout pomerne masivni inflaci, kdy vetsinu velkych podniku budou vlastnit centralni banky, toz vitejme v realite.

Přidat komentář