Bank of England: Co jsou a jak se tisknou peníze

Autor článku: 21. 3. 2014

Toto je první práce tohoto druhu původem z centrální banky, jakou jsem zaznamenal. Nebudu ji nijak komentovat, všem ji doporučuji. Citát:

Commercial banks create money, in the form of bank deposits, by making new loans. When a bank makes a loan, for example to someone taking out a mortgage to buy a house, it does not typically do so by giving them thousands of pounds worth of banknotes. Instead, it credits their bank account with a bank deposit of the size of the mortgage. At that moment, new money is created. 

Víc asi netřeba dodávat, celou zprávu doporučuji k přečtení.

Odkaz na ní je zde. 

Komentáře

 • Oracle napsal:

  Zdá sa, že všetky "konšpiračné teórie" sa potvrdzujú resp. ich realita pretromfne. Nie vôbec ma to neteší, pretože to znamená, že sme poriadne hlboko v exkrementoch. :( Trocha ľahšia súvisiaca téma, najtrafenejšia konšpiračná teória, čo som čítal, je: Vládnu nám mimozemský jaštery z podzemných základní. Čakám len to, že kedy sa to potvrdí. :D

 • Libri napsal:

  Oracle , budeš se divit, ale právě čtu knihu Michaela Harnera "Cesta šamana" a přesně tohle o mimozemských ještěrech tam píše. tento zážitek neměl jen on sám ,ale i všichni šamani, které potkal. Na podobné téma mimosmyslových vjemů mluví i prof. Grof, neuvěřitelné zážitky popisuje i režisér Poltikovič, vše se dá nalézt na jůťup. ale to jsme tématem hodně daleko od tohoto webu :) jinak motiv draka, ještěra či opeřeného hada se prolíná všemi kulturami, všemi věky, všemi náboženstvími. Grof na základě vědeckých výzkumů zjistil, že tzv. halucinogenní drogy (je jedno zda přírodní - jedno z jakých rostlin, nebo umělé) dokonce i holotropní dýchání umoźnují lidem dosáhnout stejného změněného stavu vědomí a všichni v tomto stavu jsou schopni vnímat jemné energie různých entit 5ti smysly jinak nepostřehnutelnými, a tak možná lesní víly, skřítci , andělé a podobné "pohádkové bytosti" odráží reálné zážitky senzitivních lidí či druidů. jasně že se to dá odbýt jako halucinace na základě předchozích znalostí, ale třeba holotropní dýchání je práce pouze s dechem. a jaké znalosti měli mayové od egypťanů či starých asijských kultur. jak mohli lidojedi v indonésii znát planety sluneční soustavy před příchodem bělochů, jak mohl Edgar Cayce stanovit přesnou diagnózu i na dálku více než 10.000 pacientům atd. atd. mnoho otázek a duchovní texty často dávají více odpovědí než nabízí materialistické racionální vysvětlování :)

 • Oracle napsal:

  @ Libri: Povedal som, že zdravý rozum to neberie, nie to, že je to nezmysel, ostatne budeme tu počuť o dosť divných veciach (to neblahé tušenie pred nečakanou búrkou). Ostatne aj historici priznávajú, že v legendách je veľký kus pravdy.

 • Mario napsal:

  Tak tady už chybí jen vesmírná loď Aštara Šerana s vesmírnými lidmi. Jinak na tučném odstavci neshledávám nic závadného. Smysl příspěvku?

Napsat komentář