Analytici: Zlato bude do měsíce za 1800

Autor článku: 2. 12. 2011

Pavel Hála spolu s dalšími analytiky v Hospodářských novinách.

Koho zajímají drahé kovy, doporučuji

 

Štítky: ,

Komentáře

 • johndow napsal:

  tady hezky receno,volatilita je vysoka, kratkodobe trade jako stock markets (buy dips) a long je predpoved up. Fiat Currencies; Circling The Drain? https://www.kitco.com/KitcoNewsVideo/

 • Toxic napsal:

  Díky za odkaz na článek, je to celkem logický předpoklad o růstu zlata v dlouhodobém horizontu. Pan Hála zmiňuje, že cena ropy je nadsazená, čím to tedy je, že cena ropy je v současnosti na takto vysokých úrovních? Je trh tolik optimistický na vývoj v USA, Číně a Evropě nebo je nějakým způsobem manipulován? Jak vysoko odhadujete ropu, pokud bude napadena Sýrie a/nebo Írán?

 • johndow napsal:

  Tady je trochu odlisny nazor, ale verim ze za pul roku uvidime co ze se vlastne stane (ale situace kdy ,,nikdo'' v podstate nevi jestli bude zlato up, nebo dolar up, nebo vsechno down, je trochu znepokojujici) https://www.kitco.com/ind/vermeulen/dec012011.html

 • johndow napsal:

  A jeste jeden co stoji za precteni (ale mozna uz jsem tu hodne podobny clanek s cykly a dow videl) https://www.kitco.com/ind/Moolman/dec012011.html

 • velkamedvedice napsal:

  Zajímalo by mě ,z čeho autor usuzuje,že cena zlata neodpovídá ekonomické realitě.Snižuje se snad zadluženost,aniž bych o tom věděl??

 • Bufet napsal:

  Taktéž nějako nerozumím, proč v období neustálého propukání a objevování se dalších a dalších dluhových problémů ma být najednou zlato nadhodnoceno. Čekal bych podobné tvrzení od Finančníků, Turka, Cyrrusu a dalších superodborníků ale od Hály mě to celkem dost překvapuje. Navíc globální QE na spadnutí, následované vyšší inflací. Hm hm, nějak bych tedˇ to nadhodnocené zlato ani nechtěl moc shortovat.

 • Jan Dvořák napsal:

  Nevěřím, že dlouhodobě je zlato nebo stříbro nadhodnoceno. Zvlášť, když se asi stříbro přesouvá do "pevných rukou".

 • Toxic napsal:

  Vsak pan Hala nerekl, ze je zlato nadhodnocene, pochopil jsem to tak, ze v kratkodobem horizontu zlato jeste klesne (vidime to nyni, jak burzy hezky rostou a 9.prosince porostou jeste vice, protoze cekam, ze se Merkozy nejak shodnou, kdyz uz nyni prohlasuji, ze vse je skoro vyreseno), a tento pokles je vhodny k nakupu, z dlouhodobeho horizontu zlato poroste. Takto jsem ho pochopil ja. Co jsem nepochopil, je situace s ropou..

 • Jan Dvořák napsal:

  Komentář na téma "pevné ruce" jsem před chvilkou vložil na https://zpravy.kurzy.cz/296045-je-stribro-v-pevnych-rukou/

 • velkamedvedice napsal:

  Toxic.Možná nechápu smysl psaného slova,opis,"Například ropa za 100 dolarů je nyní naprosto nadsazená, cena která by odpovídala současné ekonomické realitě je tak 60 až 80 dolarů. U zlata to vidím podobně," doplňuje.

 • Jan Dvořák napsal:

  nebavíte se každý o jiné ropě? Brent x WTI

 • velkamedvedice napsal:

  Ahoj!Pan Hála asi myslí wti,/mimochodem,všiml sis,viz naše debata, jak se spread sevřel?/,nicméně v v tomto případě, je to jedno. Jen dokládám i s kontextem Toxikovi,část,kde pan Hála píše,že jzlato jje obdobně nadhodnoceno, jako ropa....Hezký víkend!!

Napsat komentář