Analytici: Zlato bude do měsíce za 1800

stribro_cihly

Pavel Hála spolu s dalšími analytiky v Hospodářských novinách.

Koho zajímají drahé kovy, doporučuji

 

Komentáře
 1. johndow napsal:

  tady hezky receno,volatilita je vysoka, kratkodobe trade jako stock markets (buy dips) a long je predpoved up.
  Fiat Currencies; Circling The Drain?
  https://www.kitco.com/KitcoNewsVideo/

 2. Toxic napsal:

  Díky za odkaz na článek, je to celkem logický předpoklad o růstu zlata v dlouhodobém horizontu. Pan Hála zmiňuje, že cena ropy je nadsazená, čím to tedy je, že cena ropy je v současnosti na takto vysokých úrovních? Je trh tolik optimistický na vývoj v USA, Číně a Evropě nebo je nějakým způsobem manipulován? Jak vysoko odhadujete ropu, pokud bude napadena Sýrie a/nebo Írán?

 3. johndow napsal:

  Tady je trochu odlisny nazor, ale verim ze za pul roku uvidime co ze se vlastne stane (ale situace kdy ,,nikdo“ v podstate nevi jestli bude zlato up, nebo dolar up, nebo vsechno down, je trochu znepokojujici)

  https://www.kitco.com/ind/vermeulen/dec012011.html

 4. johndow napsal:

  A jeste jeden co stoji za precteni (ale mozna uz jsem tu hodne podobny clanek s cykly a dow videl)

  https://www.kitco.com/ind/Moolman/dec012011.html

 5. velkamedvedice napsal:

  Zajímalo by mě ,z čeho autor usuzuje,že cena zlata neodpovídá ekonomické realitě.Snižuje se snad zadluženost,aniž bych o tom věděl??

 6. Bufet napsal:

  Taktéž nějako nerozumím, proč v období neustálého propukání a objevování se dalších a dalších dluhových problémů ma být najednou zlato nadhodnoceno. Čekal bych podobné tvrzení od Finančníků, Turka, Cyrrusu a dalších superodborníků ale od Hály mě to celkem dost překvapuje. Navíc globální QE na spadnutí, následované vyšší inflací. Hm hm, nějak bych tedˇ to nadhodnocené zlato ani nechtěl moc shortovat.

 7. Jan Dvořák napsal:

  Nevěřím, že dlouhodobě je zlato nebo stříbro nadhodnoceno. Zvlášť, když se asi stříbro přesouvá do „pevných rukou“.

 8. Toxic napsal:

  Vsak pan Hala nerekl, ze je zlato nadhodnocene, pochopil jsem to tak, ze v kratkodobem horizontu zlato jeste klesne (vidime to nyni, jak burzy hezky rostou a 9.prosince porostou jeste vice, protoze cekam, ze se Merkozy nejak shodnou, kdyz uz nyni prohlasuji, ze vse je skoro vyreseno), a tento pokles je vhodny k nakupu, z dlouhodobeho horizontu zlato poroste. Takto jsem ho pochopil ja. Co jsem nepochopil, je situace s ropou..

 9. Jan Dvořák napsal:

  Komentář na téma „pevné ruce“ jsem před chvilkou vložil na https://zpravy.kurzy.cz/296045-je-stribro-v-pevnych-rukou/

 10. velkamedvedice napsal:

  Toxic.Možná nechápu smysl psaného slova,opis,“Například ropa za 100 dolarů je nyní naprosto nadsazená, cena která by odpovídala současné ekonomické realitě je tak 60 až 80 dolarů. U zlata to vidím podobně,“ doplňuje.

 11. Jan Dvořák napsal:

  nebavíte se každý o jiné ropě? Brent x WTI

 12. velkamedvedice napsal:

  Ahoj!Pan Hála asi myslí wti,/mimochodem,všiml sis,viz naše debata, jak se spread sevřel?/,nicméně v v tomto případě, je to jedno. Jen dokládám i s kontextem Toxikovi,část,kde pan Hála píše,že jzlato jje obdobně nadhodnoceno, jako ropa….Hezký víkend!!

Přidat komentář