Alert: Obchodování s ropou bylo na chvíli pozastaveno

O potenciálních černých labutích jsem psal nedávno. Uběhl přesně týden a jedna (v článku nezmíněná) je tu.   Tou labutí je dnešní dočasné přerušení obchodování s ropou na COMEXu. Vzhledem k významu trhu s ropou je toto naprosto mimořádná událost.

Důvod? Podle dostupných informací přerušení obchodování předcházela řada neobvyklých obchodů a burza pro jistotu přerušila obchodování. Nyní se již opět obchoduje.

Tento vývoj jen dokládá nervozitu na globálních trzích.

Pokud zjistím další informace, budu článek aktualizovat. Pokud je zjistíte vy, dávejte je prosím do komentářů pod článkem.

 


10 dosud nejčtenějších článků na serveru:

Komentáře
 1. Jan Dvořák napsal:

  dík za oba,
  Pod „technical issues“ se schová cokoliv, Komentář ze ZH je lepší

 2. VoDo napsal:

  Ja mam k temto zpravam trochu odstup, treba se to deje casteji, ale ted se tomu proste da prostor. Podobne jako v srpnu kdy se resil strop USA na 15 bilionu a byl okolo toho rozruch a ted kdyz se pred nedavnem strop zvednul na 16,2 bilionu tak o tom ani carka. Nebo to ze penize pro recko tim reckem jen a pouze proplujou k bankam a tim se jen a pouze zvedne dluhova zatez recka, taky se o tom nepise.

 3. Mattoni napsal:

  Mě na to v noci upozorňoval broker, ale protože ropu neobchoduju, tak sem se tím nezabýval a jen sem si z té zprávy zafixoval, že dojde ke stornování všech čekajících pokynů na tomto trhu. Bohužel tu zprávu už nemám k dispozici.

Přidat komentář