8 způsobů, jak vsadit proti Fedu

Bill Gross z Pimco přirovnal počínání Fedu k Ponziho schématu, další v krocích Fedu vidí jednoznačnou snahu o inflaci. Co s tím mohou investoři udělat? Pár šancí mají. Zde je 8 způsobů, jak je v časopise Forbes nedávno přinesl W. Baldwin.

1 Prodejte obligace

Prodejte zejména dlouhodobé obligace, nahraďte je krátkodobými. V případě, že máte obligační fondy, sledujte průměrnou dobu splatnosti obligací v jejich portfoliích, případně i zde fondy prostřídejte. Při růstu úrokových sazeb trpí ceny dlouhodobých obligací výrazně více nežli ceny krátkodobých obligací. Nevýhodou je, že krátkodobé obligace nesou nižší úrok.

2 Vemte si hypotéku s dlouhou dobou fixace

Případná inflace vám usnadní splácení.

3 Kupte si nemovitost

Nemovitosti bývají relativně dobrou ochranou proti inflaci. Obvykle se kombinuje s předchozím bodem. Rizikem je možnost dalšího poklesu ceny nemovitostí.

4 Kupte put opce na US vládní obligace

5 Kupte fond (ETF) spekulující na pokles cen vládních obligací

6 Kupte zlato

Zlato je klasická ochrana proti inflaci. Rizikem je pokles jeho ceny, což nelze nikdy vyloučit.

7 Kupte obligace zajištěné proti inflaci (TIPS)

8 Kupte prašivé obligace nebo fond na ně zaměřený

Díky vyššímu kupónu nejsou tyto obligace tak náchylné na vliv inflace jako jsou vládní obligace vyplácející výrazně menší úroky. Doporučuje investovat do nich přes fondy s co nejmenšími vstupními poplatky. Je zde větší riziko pro případ deflace, kdy by se firmy mohly dostat do problémů se splácením těchto obligací.

 

Komentáře

Přidat komentář