Články týdne – 29. března

Autor článku: 29. 3. 2013

Mises: situace na Kypru názorně ukazuje fungování systému částečných rezerv.

Procenta konfiskace vkladů na Kypru neustále narůstají. Možná je to kvůli tomu, že Rusové stihli své vklady vyvést. Teď jde o to, které země se nechá inspirovat a bude další.  Někteří autoři mluví dokonce i o Velké Británii a Spojených státech.  To jsem opravdu zvědav. Souhlasím s názorem, že dnes se finančníci nesnaží zachránit Kypr. Jen tomu tak říkají – oni se snaží zachránit euro. To je zásadní rozdíl.

Země BRICS se shodli na vlastní Rozvojové bance. Ta může slušně zahýbat mezinárodními bankovními vodami.

 

 Příjemné prožití Velikonočních svátků.

 

Archiv – Předchozí články týdne

Výroční analýza 2013

Pohled na penzijní reformu

 

 

Komentáře

 • xjezour napsal:

  Vklady v bankach v penezich zdaneny – rozumim.Co kdyz ma nekdo u nejakeho kyperskeho brokera portfolio akcii apod. Nad limitem. Co bude? Na tom kypru cela ta reforma vyjde jako zakon? Nebo jakymi procesnimi kroky je to provedeno?

 • Jan Dvořák napsal:

  Netuším

 • Kolda napsal:

  Kolik ti tam zůstalo Ježoure? Řeč je jen o bankovních účtech, takže by to mělo být ok. Pokud měl ale broker hodně cashe v Laiki, tak jej to nejspíš přivede k bankrotu. To pak budou starosti ...

 • xjezour napsal:

  :-) ciste studijni dotazy .....

 • johndow napsal:

  Ceho se clovek v tom kapitralismu nedocka Kypr zpřísňuje pohraniční kontroly po několika pokusech vyvézt ze země více jak 200,000EUR v hotovosti (Bloomberg) Nakonec bude nejbezpecejsi investice ten kokain :)

Napsat komentář